Поштовани родитељи/законски заступници,

обавештавамо вас да ћете у периоду од 12. до 15.априла 2021.год. моћи да пријавите своје дете за полагање пријемног испита за упис у специјализована одељења гимназија и уметничких школа електронским путем на порталу Моја средња школа ( mojasrednjaskola.gov.rs ). Сви који не користе предност електронског подношења пријава за полагање пријемног испита пријаву у папирном облику моћи ће да поднесу 15. и 16.априла 2021.год. у средњим школама које имају специјализована одељења, као и уметничким школама.

У складу са Конкурсом за упис ученика у први разред средње школе за школску 2021/22.год. који расписује Министарство просвете, пријемни испити за ове школе биће реализовани у средњим школама од 7. до 16.маја 2021.год. родитељи/законски заступници моћи ће по први пут онлајн да остваре увид у резултате.

И ове школске године упис и остале активности везане за упис се обављају путем овог портала ( mojasrednjaskola.gov.rs ).

Завршни испит за школску 2021/22.год., према Календару Министарства просвете, биће одржан 23,24. и 25.јуна 2021.год. а увид у прелиминарне резултате биће могућ 27.јуна 2021.год. На истом порталу ће се подносити и приговори.

За разлику од претходних година када су се листе жеља подносиле у папирном облику и одласком у школу,од ове године листа жеља ће моћи да се поднесе путем овог портала, уз могућност неограничених допуна и измена до 3.јула 2021.год. Сви који не искористе предност електронског подношења листе жеља, моћи ће поднети листу жеља као и до сада у папирном облику, у основној школи свог детета 3. и 4.јула 2021.год.

На порталу mojasrednjaskola.gov.rs 11.јула 2021.год. родитељи/законски заступници ће моћи да остваре увид у коначну листу рспоређених ученика по образовним профилима и смеровима у средњим школама.

Повезивањем са системом здравства омогућен је и електронски упис и за све ученике који уписују профиле за које је потребан здравствени преглед, под условом да су га обавили до тренутка подношења електронске пријаве за упис.